Попуст U Болт Фабрика и Производител | Xintu

U Болт

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ U Болт
  големина М2-M40
  материјал Јаглероден челик.
  одделение Одделение: 4,8 6,8 8,8 10,9 12,9
  површина по завршувањето Обичен, HDG, Zn-plated, Црна (висока цврстина), како на вашите барања.
  стандард DIN ISO JIS GB БА ANSI
  сертификација ISO9001, С.Г.
  Не-стандарди OEM е на располагање, ако ви обезбеди цртеж или примерок.
  пакет Стандардна извоз пакување или во согласност со барањата на клиентите
  плаќање T / T .WU.Moneygrams.EXW.cast

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  • Топло поцинкувани U-Болт

   Топло поцинкувани U-Болт

   Item U  bolt Material carbon steel, stainless steel Surface treatment galvanized, white or yellow zinc plated.. Grade 4.8,6.8,8.8 Packaging Details 15-25kgs bulk carton and pallet,36 or 48 cartons per pallet. 25-50kgs gunny bag and pallet.  or as per your requests. Customer design our experienced engineer team can developed the products and manufacture in accordance with samples, drawings or only ideas Price terms FOB, CIF, CFR, EXW, and others. Payment terms T/T, L/C, wester...

  • топло-поцинкувани завртки експанзија

   топло-поцинкувани завртки експанзија

   4,8 / 5,6 / 5,8 / 8,8 / 10,9 / 12,9 градус јаглероден челик топло поцинкувани / HDG / никел / фосфатна експанзија сидро болт сидро болт се достапни во широк спектар на големини - од М6-M24, со должина до 200 мм. Бетонски Сврзувачки елементи носи сидро Болт во поцинкувани јаглероден челик и нерѓосувачки челик. Бетонски сидра обезбеди 360 ° на контакт дупка на големи површини и значително го намалуваат конкретни стрес кој може да предизвика и абење со текот на времето. Достапен во четири главата стилови - хексадецимален, рамни, acorn ...

  • Болт основа со заварени плоча

   Болт основа со заварени плоча

   Construction Accessories Foundation bolt with welded plate 1. We can make plain, zinc plated or high tensile, according to your need. 2. Different size can be customized according to your request. 3. Own factory and technical worker,can assure you the high quality Product Name Foundation Anchor bolt Material Carbon steel/Stainless steel/Steel Color Silver/Yellow/Blue-white etc Grade 4.8 5.8 6.8 8.8 etc Surface Treatment Electro Galvanized/Hot galvanized Packing Cartons &Palle...

  • висока јачина U Болт

   висока јачина U Болт

   1. Certification: ISO, ROHS, SGS 2. Available Standard: DIN, ANSI, ASTM, JIS, BSW 3. Strength: Grade 4.8,Grade 8.8,Grade10.9,Grade12.9 A2-70, A4-70, A4-80 4. Finishing: Yellow, blue, white zinc plated, Galvanized,HDG,Chromate,Dacromet 5. Available material: Carbon steel, stainelss steel SS304, A2 ,Stainless steel SS314,A4. 6. Size: M2-M100, Length: 5-300mm, Moq: 500pcs, Port: Shenzhen, Shanghai 7. Available Packing: Plastic bags+Chipboard Cartons+Plywood pallet with Belt &Film.  P...

  • Топло-натопи поттикне моќ хексагонални завртки

   Топло-натопи поттикне моќ хексагонални завртки

   1. Grade: SUS201,SUS304,SUS316,A2-70,A2-80,A4-80,4.8 6.8 8.8 10.9 12.9 2. Size: M6-48 3. Standard: DIN 931/933  GB5780 4. Certification: ISO9001, SGS, CTI, ROHS Product Name Anti-thefe Bolt Material carbon steel/Stainless steel Surface Treatment HDG/ZP Standard DIN Grade 4.8/6.8/8.8 Package Standard export packing or customized. Sample Free

  • Hign сила приклучок хексагонални завртки

   Hign сила приклучок хексагонални завртки

   Name:  Alloy steel black allen Key Head Socket Cap Bolt DIN912 Screws Diameter  M1.4 ~M64 2#~2 1/2” Length: 3-600mm; 3/16″-20” Material:  carbon steel,alloy steel,Stainless steel 304,316,316L,A2-70,A2-80, aluminum, brass Standard: DIN912, DIN7984, DIN6912, ISO 4762, UNI 9327, BS 2470, JIS B 1176 ,ASME/ANSI B 18.3, ASTM A574; GB /T 70.1-2000 Surface:   zinc plated ( blue yellow),black oxide,nickel plated ,polished, dacromet, HDG, Grade:  4.8 6.8 8.8 10.9 12.9, ...